Jubileusz 60-lecia SŁONECZNYCH

W tym roku Harcerski Zespół Artystyczny SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP świętuje swoje 60. urodziny. Z tej wyjątkowej okazji 1 i 2 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00 w Sali Teatralno-Kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbędą się koncerty jubileuszowe.

Komunikat prasowy – czytaj dalej….


KAMPANIA ŚWIĄTECZNA DOM ANIOŁÓW STRÓŻÓW

Podaruj potrzebującym dzieciom prawdziwe święta 
Dom Aniołów Stróżów ruszył ze zbiórką świąteczną na pomoc dzieciom. Stowarzyszenie już od prawie 30 lat otacza opieką podopiecznych, którzy mierzą się z trudnościami. Dowiedz się, jak Ty możesz pomóc dzieciom z naszego miasta. Wejdź na stronę www.anioly24.pl/wigilia i podziel się dobrem. 


Dorosłe problemy w dziecięcym świecie 

– Grudzień to czas, kiedy wszyscy mówią o magii świąt, rodzinnej atmosferze i wymarzonych prezentach. To tematy, które przewijają się w szkole, na podwórku i w mediach. Niestety nie każde dziecko w Katowicach odlicza dni do Gwiazdki – mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów. – Wiele dzieci na Śląsku mierzy się z dorosłymi problemami, które są dla nich zbyt ciężkie do udźwignięcia. Pod skrzydła naszego Stowarzyszenia trafiają maluchy i nastolatki, które potrzebują wsparcia dorosłych. W anielskich drugich Domach otrzymują ciepłe posiłki, pomoc w nauce, uczą się, jak rozwiązywać konflikty i nawiązywać przyjaźnie – wyjaśnia Monika Bajka. Stowarzyszenie zapewnia także wsparcie psychologiczne,
a niejednokrotnie pomocą obejmuje całe rodziny. Świąteczny czas to moment, kiedy Dom Aniołów Stróżów zbiera fundusze na codzienną pomoc dzieciom oraz na organizację wigilii dla prawie 600 dzieci. 

Ty też możesz pomóc dzieciom w święta

Jak w święta możesz pomóc potrzebującym dzieciom? Wejdź na stronę www.anioly24.pl/wigilia i przekaż darowiznę. – Każda złotówka pozwala zbliżyć się do celu jakim jest zorganizowanie świątecznych spotkań i zapewnienie dzieciom stałej opieki oraz specjalistycznego wsparcia, którego potrzebują – podkreśla Monika Bajka z Aniołów. Stowarzyszenie jak co roku zorganizuje święta dla swoich podopiecznych w 3 placówkach, które pełnią funkcję drugich Domów. Odbędą się także tzw. wigilie uliczne dla dzieci
z anielskich placówek podwórkowych. – Razem z dziećmi będziemy piec pierniczki, dekorować choinkę i przygotowywać wigilijne potrawy. Wierzymy głęboko, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe święta – dodaje prezeska stowarzyszenia. 

Pierniczki i prezenty, które niosą dobro 

Oprócz przekazania darowizny można także wesprzeć dzieci kupując prezenty w anielskim sklepiku online www.sklepik.anioly24.pl. – Na naszej stronie znajdą Państwo m.in. piękne kubki i biżuterię oraz wyjątkowy kalendarz pełen dziecięcych marzeń. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom – podkreśla Monika Bajka. Aż do 24 grudnia Dom Aniołów Stróżów będzie organizował także akcje charytatywne, m.in. sprzedaż pierniczków w katowickich lokalach usługowych, loterię w Silesia City Center i aukcję w Radio Katowice. – Wiemy, że katowiczanie mają wielkie serca i mamy nadzieję, że w tym roku również podzielą się świąteczną magią z dziećmi, które tak bardzo jej potrzebują – mówi prezeska stowarzyszenia. INFORMACJA

W związku z uruchomieniem nowych usług w e-Urzędzie Skarbowym, Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach zwrócił się z prośbą o udostępnienie linku:

https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/

Powyższa strona umożliwia klientom szybki, łatwy i kompleksowy sposób załatwienia spraw podatkowych. Dzięki personalizacji danych w e-Urzędzie Skarbowym zalogowany użytkownik ma dostęp do przeznaczonych dla niego informacji i usług.


APEL POLICJIAPEL POLICJI

Szanowni Państwo!

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i nazbyt ufne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek  w kontaktach z osobami obcymi, a szczególnie takimi, które zainteresowane są otrzymaniem pieniędzy!

Przypominamy o sposobie działania przestępców oszukujących metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ”, oraz za pośrednictwem internetu.

Sprawcy tych oszustw telefonują najczęściej na numery stacjonarne i podszywając się pod wnuczka lub innego krewnego proszą o pilne wsparcie finansowe spowodowane jakimś nagłym wydarzeniem, często trudną sytuacją życiową. Najczęściej proszą o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbierają pieniędzy osobiście, proszą o przekazanie ich swojemu „znajomemu”, który w istocie też jest oszustem.

Chwilę po zakończonej rozmowie, do osoby, która ma zostać oszukana dzwoni kolejny przestępca informując, że jest policjantem operacyjnym, lub funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji, często przedstawia się ze stopnia, imienia i nazwiska (posługuje się zresztą faktycznymi danymi istniejących funkcjonariuszy). Podczas rozmowy przekonuje, że właśnie trwa policyjna   akcja, która ma na celu zatrzymanie oszustów, że wie wcześniejszym telefonie rzekomego krewnego z prośbą o pożyczkę i instruuje rozmówcę, co ma dalej robić, by pomóc policjantom w działaniach.

Prosi o przekazanie pieniędzy oszustowi, który dzięki temu zostanie zatrzymany, i zapewnia, że pieniądze policjanci niezwłocznie, zaraz po zakończeniu działań, oddadzą.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądku przy zakupach internetowych. Należy pamiętać, że tzw. Okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności. Płatność za pobraniem może zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, lecz nie wyeliminuje go w 100%. Należy zwrócić uwagę na sprzedających, który nie podają wszystkich danych teleadresowych. Tym bardziej jeżeli sprzedający oczekuje wpłaty zaliczki. Często po wpłacie takiej zaliczki kończy się kontakt ze sprzedającym.  

APELUJEMY RÓWNIEŻ, BY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY ZANIM NIE SPRAWDZIMY I NIE POTWIERDZIMY, ŻE NASI ZNAJOMI CZY KREWNI ICH FAKTYCZNIE POTRZEBUJĄ!!

W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw ZAWSZE NALEŻY ZGŁOSIĆ TO POLICJI.

PROSIMY KAŻDORAZOWO TELEFONOWAĆ POD NR:

112, 997, 47 851 3900.


INFORMACJA DOT. PLANU PRIORYTETOWEGO
czytaj dalej ….
czytaj dalej ….


APEL POLICJI


RZĄDOWA TARCZA ANTYINFLACYJNA

Rządowa Tarcza Antyinflacyjna 1


Miejski System Powiadamiania Ratunkowego „Sygnał życia”

Miejski System Powiadamiania Ratunkowego „Sygnał życia” -Informacja – czytaj więcej…..


APEL DO LOKATORÓW
OGŁOSZENIE URZĘDU SKARBOWEGO

czytaj dalej….OGŁOSZENIE POLICJI O NOWYCH NUMERACH TELEFONÓW

czytaj dalej…


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW NIERUCHOMOŚCI 5.1
o zamiarze złożenia wniosku do Urzędu Miasta o wycięcie drzew

Czytaj dalej…..

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW
o zamiarze złożenia wniosku do Urzędu Miasta o wycięcie drzew

Czytaj dalej……..


UWAGA !!!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Załęska Hałda” w Katowicach informuje,
że od dnia 15 września 2020 roku do dnia 28 września 2020 roku istnieje możliwość odebrania karty sterującej służącej do uruchomienia szlabanu zamontowanego na wjeździe do budynków przy ulicy Obroki 51, 51a, b, c, 53, 55a ,b ,c, d, 57a, b, c, 59a,b, c, 61a, b, c, 63a, b, c.

Karty sterujące wydawane będą w Dziale Administrowania Zasobami w siedzibie Spółdzielni za okazaniem dowodu osobistego oraz pisemnym potwierdzeniem odbioru osobie posiadającej tytuł prawny do lokalu lub osobie posiadającej stosowne upoważnienie, które zostanie złożone w SM „Załęska Hałda” SM „Załęska Hałda”.

Karty są do odbioru:

 w poniedziałki i czwartki w godzinach od 14- 16

we wtorki, środy i piątki w godzinach od 9-11

Po zakończeniu wydawania w/w kart, w dniu 29 września 2020 roku szlaban zostanie uruchomiony.

Katowice, 7 września 2020 rokuZMIEŃ NAWYKI – WC TO NIE KOSZ NA ŚMIECI!

Czytaj więcej


APELE POLICJI