WOLONTARIAT

Już za kilka miesięcy na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce rozgrywane w ramach Igrzysk Europejskich 2023!

Igrzyska Europejskie będą wyjątkowym wydarzeniem, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Setki dziennikarzy z całej Europy relacjonować będzie rywalizację ponad siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów. Wspierać ich będzie prawie osiem tysięcy wolontariuszy!  Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy kibiców obserwować będzie zmagania sportowców walczących w niemal 30 dyscyplinach nie tylko o medale – stawką będą również kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.  Szykuje się wielkie sportowe święto, a dzięki udziałowi w wolontariacie możesz być jego częścią! 

Kibicuj swoim ulubionym lekkoatletom podczas Drużynowych Mistrzostw Europy! Zawody odbędą się w dniach 20-25 czerwca 2023 roku. Wolontariusze będą informować kibiców, witać gości na welcome deskach w hotelach i na lotniskach, pomagać kibicom z niepełnosprawnościami, działać w strefach rozgrywek sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów, logistyka, kierowanie na trybuny, wsparcie zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych. Aż 21 różnych działów wolontariatu zapewnia różnorodność zadań, co sprawi, że każdy znajdzie rolę dla siebie!

Wymagania:

 • Ukończone 16 lat (młodsze osoby zapraszamy z opiekunem).
 • Proaktywna postawa, dyspozycyjność, komunikatywność;
 • Mile widziana znajomość języków obcych.

Co czeka wolontariuszy Igrzysk Europejskich?

 • Pakiet startowy (m.in. koszulki, kurtka);
 • Ciekawe szkolenia i warsztaty;
 • Kształcenie umiejętności liderskich w Akademii Liderów Wolontariatu;
 • Możliwość rozwijania pasji i kompetencji;
 • Zestaw gadżetów;
 • Wyżywienie;
 • Bezpłatna komunikacja miejska;
 • Ubezpieczenie;
 • Możliwość zakwaterowania;
 • Certyfikat udziału w wolontariacie.

Co trzeba zrobić, aby zostać wolontariuszem? 

Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów.  Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdziesz na stronie internetowej: ie2023.pl/wolontariat. Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, prowadzona online.  

Po zakwalifikowaniu wolontariuszy czekają szkolenia, odprawa wolontariuszy, odbiór imiennych akredytacji oraz niezbędnego wyposażenia.  

Wolontariat przy Igrzyskach Europejskich 2023 to nie tylko możliwość zobaczenia na własne oczy ulubionych dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim okazja do zawarcia nowych znajomości, integracji międzynarodowej i międzypokoleniowej oraz przeżycia niezwykłej przygody. To szansa na zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia, przydatnych kompetencji i nawiązania przyjaźni na całe życie!

Dołącz do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich 2023!

APEL POLICJI

APEL POLICJI

Szanowni Państwo!

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i nazbyt ufne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek  w kontaktach z osobami obcymi, a szczególnie takimi, które zainteresowane są otrzymaniem pieniędzy!

Przypominamy o sposobie działania przestępców oszukujących metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ”, oraz za pośrednictwem internetu.

Sprawcy tych oszustw telefonują najczęściej na numery stacjonarne i podszywając się pod wnuczka lub innego krewnego proszą o pilne wsparcie finansowe spowodowane jakimś nagłym wydarzeniem, często trudną sytuacją życiową. Najczęściej proszą o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbierają pieniędzy osobiście, proszą o przekazanie ich swojemu „znajomemu”, który w istocie też jest oszustem.

Chwilę po zakończonej rozmowie, do osoby, która ma zostać oszukana dzwoni kolejny przestępca informując, że jest policjantem operacyjnym, lub funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji, często przedstawia się ze stopnia, imienia i nazwiska (posługuje się zresztą faktycznymi danymi istniejących funkcjonariuszy). Podczas rozmowy przekonuje, że właśnie trwa policyjna   akcja, która ma na celu zatrzymanie oszustów, że wie wcześniejszym telefonie rzekomego krewnego z prośbą o pożyczkę i instruuje rozmówcę, co ma dalej robić, by pomóc policjantom w działaniach.

Prosi o przekazanie pieniędzy oszustowi, który dzięki temu zostanie zatrzymany, i zapewnia, że pieniądze policjanci niezwłocznie, zaraz po zakończeniu działań, oddadzą.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądku przy zakupach internetowych. Należy pamiętać, że tzw. Okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności. Płatność za pobraniem może zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, lecz nie wyeliminuje go w 100%. Należy zwrócić uwagę na sprzedających, który nie podają wszystkich danych teleadresowych. Tym bardziej jeżeli sprzedający oczekuje wpłaty zaliczki. Często po wpłacie takiej zaliczki kończy się kontakt ze sprzedającym.  

APELUJEMY RÓWNIEŻ, BY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY ZANIM NIE SPRAWDZIMY I NIE POTWIERDZIMY, ŻE NASI ZNAJOMI CZY KREWNI ICH FAKTYCZNIE POTRZEBUJĄ!!

W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw ZAWSZE NALEŻY ZGŁOSIĆ TO POLICJI.

PROSIMY KAŻDORAZOWO TELEFONOWAĆ POD NR:

112, 997, 47 851 3900.


INFORMACJA DOT. PLANU PRIORYTETOWEGO
Informacja dot. planu priorytetowego
czytaj dalej ….
czytaj dalej ….


APEL POLICJI


RZĄDOWA TARCZA ANTYINFLACYJNA

Rządowa Tarcza Antyinflacyjna 1

WYMIANA SIECI GAZOWEJ

O G Ł O S Z E N I E
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Załęska Hałda” informuje mieszkańców, że w miesiącu kwietniu 2022 roku Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła prace związane z wymianą sieci gazowej zlokalizowanej na naszym Osiedlu.
W miesiącu maju 2022 roku prace będą prowadzone w rejonie budynków przy ulicy:

-Witosa 11 do Witosa 15,

-Witosa 30  do Witosa 32B,

-Witosa 30 do Witosa 28,

-Witosa 28 do Witosa 22,

-Witosa 28 do Witosa 20a,

Z uwagi na możliwość wykonywania wykopów podczas prowadzenia prac, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

O kolejnych etapach prac prowadzonych przez Polską Spółkę Gazownictwa będziemy Państwa informować.

UWAGA

Dot.:   deklaracji w zakresie posiadanych źródeł ciepła oraz spalaniu paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Z uwagi na konieczność złożenia do Urzędu Miasta Katowice ww. deklaracji, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Załęska Hałda” informuje, że jako zarządca nieruchomości budynkowych, w imieniu mieszkańców danej nieruchomości budynkowej, złoży przedmiotową deklarację, w ustawowym terminie do 30 czerwca 2022r.

W związku z powyższym nie ma potrzeby składania deklaracji indywidualnie przez mieszkańców.

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW NIERUCHOMOŚCI 5.1

czytaj dalej……


                                                                                                                                                                                              

Miejski System Powiadamiania Ratunkowego „Sygnał życia”

Miejski System Powiadamiania Ratunkowego „Sygnał życia” -Informacja – czytaj więcej…..


APEL DO LOKATORÓW
OGŁOSZENIE URZĘDU SKARBOWEGO

czytaj dalej….OGŁOSZENIE POLICJI O NOWYCH NUMERACH TELEFONÓW

czytaj dalej…


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW NIERUCHOMOŚCI 5.1
o zamiarze złożenia wniosku do Urzędu Miasta o wycięcie drzew

Czytaj dalej…..

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW
o zamiarze złożenia wniosku do Urzędu Miasta o wycięcie drzew

Czytaj dalej……..


UWAGA !!!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Załęska Hałda” w Katowicach informuje,
że od dnia 15 września 2020 roku do dnia 28 września 2020 roku istnieje możliwość odebrania karty sterującej służącej do uruchomienia szlabanu zamontowanego na wjeździe do budynków przy ulicy Obroki 51, 51a, b, c, 53, 55a ,b ,c, d, 57a, b, c, 59a,b, c, 61a, b, c, 63a, b, c.

Karty sterujące wydawane będą w Dziale Administrowania Zasobami w siedzibie Spółdzielni za okazaniem dowodu osobistego oraz pisemnym potwierdzeniem odbioru osobie posiadającej tytuł prawny do lokalu lub osobie posiadającej stosowne upoważnienie, które zostanie złożone w SM „Załęska Hałda” SM „Załęska Hałda”.

Karty są do odbioru:

 w poniedziałki i czwartki w godzinach od 14- 16

we wtorki, środy i piątki w godzinach od 9-11

Po zakończeniu wydawania w/w kart, w dniu 29 września 2020 roku szlaban zostanie uruchomiony.

Katowice, 7 września 2020 rokuZMIEŃ NAWYKI – WC TO NIE KOSZ NA ŚMIECI!

Czytaj więcej


APELE POLICJI