AKTUALNOŚCI

Przebudowa DK

Szanowni Państwo,

od przyszłego tygodnia wprowadzane będą czasowe zmiany w organizacji ruchu na obszarze przebudowywanego węzła DK81/DK86 w Giszowcu oraz wiaduktu nad ulicą Porcelanową w ciągu Murckowskiej.

Przebudowywany węzeł DK81/86 Giszowiec:

W poniedziałek 4 października o godz. 6:00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Kolista na odcinku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty do zjazdu na osiedle Kolista 25 (pod nowo budowanymi obiektami mostowymi) i tym samym zostanie czasowo zawieszona możliwość przejazdu pod wiaduktem w ciągu DK86.

Reorganizacja ta jest konieczna w celu przygotowania konstrukcji nośnej nowo budowanych obiektów mostowych dla jezdni wschodnich w DK86 (ul. Pszczyńska) w stronę Katowic. 

Taki stan utrzyma się do 11 października, kiedy zostanie wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu polegający na:

·         ruchu jednokierunkowym na fragmencie ul. Kolistej (pod nowo budowanymi obiektami mostowymi) w kierunku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę Giszowca,

·         ruchu jednokierunkowym na fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty (wzdłuż salonów samochodowych) na kierunku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę tzw. trzech garbów,

·         wprowadzeniu tymczasowego ronda na nowo wybudowanej jezdni południowej DK81 (ul. 73 Pułku Piechoty na wysokości zjazdu do firmy Bud-Las).

·         jednocześnie zostanie oddana do użytkowania nowo wybudowana łącznica relacji Skoczów (ul. 73-go Pułku Piechoty) – Tychy łącząca dogi krajowe DK81 z DK86.

Ulica Murckowska – wiadukt nad ulicą Porcelanową (DK86):

W nocy z niedzieli na poniedziałek (3-4 października), w związku z przebudową dylatacji na wiadukcie drogowym w ciągu ulicy Murckowskiej nad ul. Porcelanową zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Zmiana będzie polegała na wyłączeniu po jednym, lewym pasie ruchu DK86 dla obu kierunków. Zwężenie jezdni wystąpi na odcinku około 200 m i jest konieczne w celu wykonania przewiązek po obu stronach wiaduktu, niezbędnych do prowadzenia dalszych etapów prac na tym obiekcie. Prace potrwają ok. 7 dni, w zależności od warunków atmosferycznych.

Po zakończeniu budowy przewiązek (do przekierowania pojazdów na kolejnych etapach robót) zostanie przywrócona poprzednia organizacja ruchu.

Z poważaniem

Wydział Komunikacji Społecznej
Urzędu Miasta Katowice

Rynek 13, 40 – 003 Katowice


OGŁOSZENIE MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

czytaj dalej….


NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ (NSP 2021)


Ogłoszenie Kolegium Pracowników Służb Społecznych

Chcesz zdobyć ciekawy zawód? A może myślisz o zmianie kwalifikacji? Lubisz rozmawiać, spotykać się drugim człowiekiem, pomagać i dzielić się wiedzą i doświadczeniem? A co powiesz na pomysł na zdobycie wykształcenia i własny rozwój w zawodzie, który zyskuje coraz większe uznanie w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej? W zawodzie, w którym zatrudnienie bez większego wysiłku znajdziesz w każdej gminie i w każdym powiecie naszego kraju?

Czytaj więcej….


Nowy plac zabaw zlokalizowany przy budynkach Witosa 30-32-38


XXXVIII Rodzinny Złaz Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych Województwa Śląskiego z metą w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach

W sobotę 7 września br. grupa naszych mieszkańców wzięła udział w Złazie Rodzinnym, którego wiodącym organizatorem był Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielczości Mieszkaniowej w Katowicach. Celem tegorocznego Złazu było propagowanie turystyki pieszej i krajoznawczej woj. śląskiego, umożliwienie spółdzielcom – turystom poznania walorów turystyczno – krajoznawczych regionu, integrowanie spółdzielców z województwa śląskiego oraz kontynuowanie tradycji „spółdzielczych złazów” a także promocja wśród spółdzielców hasła : „Rok młodych w PTTK”. Z Osiedla Witosa wyjechaliśmy o godz. 8.30 w kierunku Chudowa. Ta sołecka wieś w gminie Gierałtowice w powiecie gliwickim znana jest przede wszystkim z renesansowego zamku z lat 30. XVI wieku, wzniesionego przez szlachcica Jana Saszowskiego z Gierałtowic. W drugiej połowie XIX w. zamek spłonął i pozostał w ruinie przez długi czas. Po powołaniu w 1995 roku Fundacji „Zamek Chudów” i przejęciu obiektu rozpoczęły się prace rekonstrukcyjne i wykopaliskowe. Od tego czasu na terenie zamku organizowane są plenerowe imprezy kulturalno – oświatowe, obejmujące inscenizacje historyczne, zloty, koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe. My obejrzeliśmy również plenerową galerię śląskich demonów, ciekawostkę przyrodniczą – zabytkową wielką topolę Teklę z XVIII w. oraz kilkunastotonowy głaz narzutowy, jako pozostałość epoki lodowcowej. Z Chudowa pojechaliśmy do Żor, gdzie w czasie spaceru po Starym Mieście poznaliśmy jego historię. Kolejnym etapem wycieczki była ineresująca wizyta w Muzeum Ognia. Około godz. 13.00 dotarliśmy na metę Złazu – Parku Rozrywki Twinpigs. Po powitaniu grupy przez organizatorów i rozlokowaniu na terenie parku zjedliśmy gorący posiłek. Teraz był czas na uczestnictwo we wszystkich atrakcjach znajdujących się w parku rozrywki, co szczególnie ucieszyło dzieci. Dorośli także chętnie korzystali z niektórych rozrywek parku. Pod koniec drobny deszczyk popadał nad miasteczkiem. Do Katowic wróciliśmy przed godziną 18.00.

Do zobaczenia na trasie Złazu w 2020 roku !


« 1 z 3 »

Nowy plac zabaw na Obrokach

W dniu 23 sierpnia br. oddaliśmy do użytku nowy plac zabaw zlokalizowany przy budynkach Obroki 51a-c- 55a-d.


XVII Piknik Osób Niepełnosprawnych
15 czerwca 2019 r. w Podlesicach

W upalną sobotę 15 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa naszych mieszkańców uczestniczyła w XVII Pikniku Osób Niepełnosprawnych w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. W imprezie wzięły udział osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunowie i członkowie rodzin. To coroczne wydarzenie w gronie przyjaciół i znajomych, którzy spotykają się by miło spędzić czas w atmosferze zabawy i radości, by być w gronie osób, które przez wiele lat kontynuują tradycję turystyki dla tej grupy społecznej, zgromadziło w tym roku ponad 500 osób. Do Podlesic przyjechaliśmy ok. godz. 10.00 i udaliśmy się na teren Gościńca Jurajskiego, miejsca pikniku. Organizatorzy witali grupy spółdzielców i kierowali do wcześniej przygotowanych miejsc siedzących. Każdy miał zapewnione wyżywienie, podarunek i opiekę lekarską. Zabawa taneczna, występy grup, wiele atrakcji i niespodzianek trwały przez cały czas imprezy. Na Osiedle Witosa wróciliśmy nieco zmęczeni / upałem /, lecz w dobrych nastrojach z nadzieją na kolejne wspólne wycieczki turystyczno – krajoznawcze. Organizatorami pikniku byli : Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa w Jastrzębiu – Zdroju i Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielczości Mieszkaniowej w Katowicach.

« 1 z 2 »

INFORMACJA  MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ TERENOWY PUNKT POMOCY SPOŁECZNEJ NR 4 


OSIEDLE WITOSA – WSPÓLNY WYSIŁEK

W związku z napływającymi do nas skargami dotyczącymi zaśmiecania naszego osiedla pragniemy zwrócić Mieszkańcom uwagę na kilka kwestii.

Pierwszą z nich jest wyrzucanie resztek jedzenia przez balkony, jak również umieszczanie ich na trawnikach, ulicach itd. celem dokarmiania bezdomnych zwierząt czy ptaków. Takie zachowania powodują wzrost populacji szczurów na naszym osiedlu, które żywią się tym samym pokarmem. Dokarmiając zatem ptaki, bezdomne psy czy koty dokarmiamy również szczury, a te charakteryzują się niezwykłym tempem rozmnażania powodując plagę gryzoni, której liczebność ciężko później opanować. Istotnym jest jednak fakt, iż gryzonie roznoszą ogromną liczbę niebezpiecznych chorób.

Chcąc dokarmiać ptaki prosimy o pozostawianie pożywienia w karmnikach, a nie rzucanie go gdzie popadnie. Pozostawianie żywności nie jest dokarmianiem potrzebujących zwierząt tylko zanieczyszczaniem naszego najbliższego otoczenia. Kolejnym zagadnieniem jest wyrzucanie suchego chleba. Mieszkańcy dzwonią i piszą do nas z pytaniami co robić ze starym pieczywem. Informujemy, że należy je po prostu wyrzucać do odpadów zmieszanych bez worków czy reklamówek. Nie ma w Katowicach specjalnego punktu zbiórki starego pieczywa, a pozostawianie go na klatkach schodowych czy innych tego typu miejscach powoduje tylko i wyłącznie zaśmiecanie naszego osiedla. Właścicielom czworonogów przypominamy natomiast, że psy wyprowadzane mają być tylko i wyłącznie na smyczy, a ich odchody powinny być zbierane i wyrzucane do koszy. Nakłaniamy Mieszkańców naszego osiedla o dbanie o porządek w swoim otoczeniu. Prócz walorów czysto estetycznych mamy tu na uwadze również, a może przede wszystkim nasze zdrowie i bezpieczeństwo- wiadomo, brud jest naszym wrogiem.